Kısa Katlı Saç Modelleri

Yazın gelmesi ile birlikte sizlere kısa saç modelleri örnekleri vermek istedim. Fakat bugün konu alacağımız kısa saç tercihleri katlı kesimlerden yana olacak. Katlı saç kesimleri yüz şekillerine göre madde madde inceleyelim.

Oval Saç Şekilleri için Kısa Saç Modelleri

Oval yüz şekilleri için kısa katlı saç kesimi tercihleriniz de kısa bir simetrik kullanabilirsiniz. Katlı bob saç modelleri yaz için mükemmel saç kesim tercihlerindendir. Hatta yaz modasına arkası uzun önleri kısa saç modelleri oldukça şık ve moderndir. Oval yüzlere en çok bu model önerilmektedir. Kısa asimetrik boblar sizin için favoridir. Yüzünüzün şekline göre katlı kesimlerinizin daha asimetrik veya daha yuvarlak olacağına kuaförünüz karar versin.

oval-yüzlere-kisa-sac-modellerioval yüz şekillerine kısa saç modelleri

Uzun yüzler için Katlı Kısa Saçlar

Eğer orantılı bir görünüm istiyorsanız, daha dolgun, daha şık Retro şekilde kesilmiş boblar size göre. Uzun bir yüzünüz var kısa bir saç istiyorsunuz. O zaman asimetrik boblar sizlere çok uygun. Fakat asimetri uçlar sivri ve keskin olursa yüzünüzü daha kısa göstermekte oldukça başarılı olacaktır. Saç arkalarını küt bir kesim ile desteklerseniz modeliniz uygun ve daha göz alıcı olacaktır. Uzun yüzlü olduğumuzdan amaç yüzün daha kısa görünmesidir. Eğer saçlarınızın kısa olmasını istemiyorsanız, kahkül modelleri ni de deneyebilirsiniz. Kahküller gibi dalgalı saçlarda yüzünüzü kısa göstermekte oldukça başarılı modellerdendir.

uzun yüzlü kızlar için saç modelleriuzun yüzler için kısa saç modelleriYuvarlak Yüzler için Kısa Katlı Saç Modelleri

Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahip iseniz, yazın modasına uyacağım saçlarımı kısa kestireceğim diyorsanız işte size göre saç modelleri aşağıda. Yuvarlak yüzlerin katlı kesimlere ihtiyacı vardır. Kısa bir katlı bob yüzünüzü daha güzel göstermektedir. Saç yanlarında
asimetrik uçlar yüzünüze anlam katar. Kadınsı bir görünüm için asimetrik uçlara sahip bir bob modeli oldukça doğru bir seçim olacaktır. Eğer kare bir yüz şekline sahip iseniz o zaman da daha belirgin kenarlara sahip bob kesimlerini denemelisiniz.!

yüz şekline göre kısa saç kesimleriyuvarlak yüz şekillerine göre saç modelleri

Kalp Yüz Şekline  Göre Kısa Saç Kesimleri 
Kalp şeklinde bir yüz şekliniz var ise yüzünüzü vurgulayıcı modeller tercih ediniz. Kalp şeklindeki bayanlarda elmacık kemikleri çıkık ve yüzüne yakışan bir modeldir. Derin bir görüntü için yuvarlak bob kesimleri tercih edilmelidir. Bu şekilde çene daha geniş, alın daha dar görüntülenir. Bu yüzünüzün anlamını daha çok belirginleştirin. Ayrıca elmacık kemikleri bölgesinin ince görünmesi için de yan kısımlardan çene kısmına giden saç tutamlarının sivri olarak düzeltmek daha hoş bir görüntü oluşturur.

kalp şekline göre kısa bob kesimleri kalp yüz şekline göre saç kesimleri

 

2013 yaz sezonunda en çok tercih edilen kısa saç modelleri olduğunu biliyoruz. Sıcak havanın etkisi, ter, havuz, deniz, tatil gibi sorunlar bizi kısa saç kullanmaya mecbur edebiliyor. Daha az bakım isteyen, daha az zaman kaybettiren kısa saçlar yaz aylarında adeta patlamaya  yapıyor. Eğer Katlı bir kısa saç modeli istiyorsanız yüz şekillerinize göre uygun olanları sizlere sunmaya çalıştık. Umarım aradığınız modeli bulabilirsiniz.

Kısa Katlı Saç Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git